Centrum Biofeedback Wroclaw LOGO
Centrum Biofeedback Wroclaw LOGO

Biofeedback GSR-VERIM

Biofeedback GSR-VERIM został stworzony po to, by każdy indywidualnie mógł rozpoznać własne wzorce stresu i nauczył się, je regulować.

To doskonałe narzędzie do tego, by nauczyć się jak stać się osobą bardziej świadomą siebie i skutecznie działającą.

W medycynie służy do monitorowania przebiegu hipno- i psychoterapii, leczenia nadciśnienia, dychawicy oskrzelowej, nadmiernego pocenia się. Jest również polecany osobom zdrowym dla poprawy koncentracji, panowania nad emocjami i relaksacji.
Biofeedback GSR

VERIM jest systemem autodydaktycznym opartym na rozszerzonej metodzie biofeedbacku, nazwanej psychointeraktywnością. Stosując go osiągniesz :

  • Poprawę koncentracji
  • Umiejętność panowania nad emocjami
  • Lepsze wyniki w pracy ,nauce i sporcie
  • Pobudzenie kreatywności, zwiększenie elastyczności w sposobie myślenia
  • Poprawę nastroju, relaks
  • Efektywne działanie w sytuacjach stresowych
  • Poprawę funkcjonowania przy dysfunkcjach typu ADHD, dyslekcja itp.
  • Utrzymanie sprawności umysłowej w wieku dojrzałym

Pozwoli Ci na osiągnięcie maksymalnej wydajności w pracy, biznesie, nauce, a także sporcie.

Skorzystaj z promocyjnej oferty

W jaki sposób dział VERIM?

System wykorzystuje czujnik oporności skóry , dzięki któremu zbiera informacje o stanie psychofizjologicznym Trenującego. Po czym informacje są przetworzone przez system, a Trenujący na ekranie monitora widzi je w postaci gry. Kiedy Trenujący uzyskuje pożądany stan , tj. np. stan koncentracji, gra toczy się we właściwym kierunku, otrzymuje on punkty, przechodzi do następnej planszy itd.

Psychointeraktywny trening można wykonywać indywidualnie jak i w grupach połączonych w sieć. Za te innowacyjne zastosowanie autorzy systemu VERIM otrzymali patent Europejski w 2006 roku.

VERIM jest bardzo prosty w obsłudze i bardzo efektywny.

Dla trenujących, biofeedback jest maszyną działającą jako pewnego rodzaju szósty zmysł, który pozwala im „zobaczyć” lub „usłyszeć” wewnętrzne działanie ich ciała i za pomocą własnych myśli sterować tym wewnętrznym mechanizmem.

Gdzie możesz skorzystać z treningu Biofeedback Verim?

Verim z powodzeniem stosowany jest w  szkołach, poradniach psychologicznych, prywatnych gabinetach terapeutycznych, klubach sportowych, korporacjach.

Dostępna jest również wersja do użytku dla Klienta indywidualnego , do stosowania w zaciszu domowym.

Aktywność elektryczna skóry

Francuski neurolog Charles Fere i rosyjski fizjolog Tarchanoff zaobserwowali , że różne bodźce fizyczne i emocjonalne powodują zmiany właściwości elektrycznych skóry.

Procedura pomiarowa zastosowana przez Fere’go polegała na przepuszczeniu przez skórę prądu pod wpływem niewielkiego napięcia przyłożonego do dwóch elektrod przyczepionych do skóry i pomiarze przewodności (odwrotności rezystancji) elektrycznej skóry.

Zaobserwował on wzrost przewodności skóry pod wpływem bodźców wzrokowych, słuchowych oraz bodźców naładowanych emocjonalnie.

Zjawisko to nazwano odruchem skórno-galwanicznym - terminem, który wychodzi współcześnie z użycia.

Pomiary przewodnictwa skóry stanowią przykład najbardziej, jak do tej pory , spektakularnego zastosowania psychofizjologii w praktyce.

Natomiast Munsterberg w 1908r. zaproponował, aby wskaźniki psychofizjologiczne zastosować do odróżniania czy podejrzany jest winny czy nie. U podstaw tego pomysłu leży założenie, że kłamstwo w zeznaniach prowadzi do znacznie większego wzrostu poziomu emocji niż mówienie prawdy i że wskaźniki psychofizjologiczne są w stanie wykryć takie emocje. Przypuszczenie Munsterberga okazało się bardzo zasadne i wkrótce zaczęto stosować „wykrywacze kłamstw” w praktyce, w tym również jako dowody sądowe.

Więcej informacji na temat AKTYWNOŚCI ELEKTRYCZNEJ SKÓRY można znaleźć w publikacjach :
- Boucsein W, (1992) Electrodermal Activity
- Edelberg R, (1993) Electrodermal mechanisms
Skorzystaj z promocyjnej oferty
homeenvelopephonesmartphone